Wiley spouští divizi „Wiley Partner Solutions“ na podporu přechodu k publikování v režimu open access

Nová divize „Wiley Partner Solutions“ na podporu přechodu na režim open access

 

Vydavatelství Wiley, dlouholetý obchodní partner naší společnosti, oznámilo na frankfurtském knižním veletrhu spuštění Wiley Partner Solutions, nové divize v rámci svého výzkumu. Wiley Partner Solutions má za úkol sloužit asociacím, vědeckým vydavatelům, společnostem a korporacím při transformaci jejich obchodních strategií a publikačních procesů v éře open access výzkumu.

Wiley Partner Solutions bude dodávat širokou škálu digitálních platforem, publikačních řešení a služeb, které pomáhají partnerům škálovat, spolupracovat a urychlovat jejich publikační programy a zároveň podporovat hodnotový řetězec vědeckého publikování. Rozsah nabídky pokrývá všechny fáze akademického publikačního procesu od odevzdání rukopisu přes publikaci a dále. Mezi řešeními jsou ta, která podporují a zlepšují autorské příspěvky, škálují vysoce kvalitní redakční a produkční služby, poskytují vzájemné hodnocení, zvyšují zapojení, diverzifikují příjmy, nabízejí služby kariérního centra, spravují platby za otevřený přístup a umožňují spojení mezi výzkumníky a organizacemi, které sloužit jim.

Mezi současné zákazníky patří American Association for the Advancement of Science (AAAS), Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE), Association for Computing Machinery (ACM), ale také akademické instituce a globální korporace ve farmaceutickém, biologickém a chemickém průmyslu.

„Žádná jiná společnost dnes nemůže poskytnout stejnou komplexní podporu na celé cestě výzkumníka. Jako celosvětový vydavatel číslo jedna s více než devíti sty partnerstvími disponujeme odbornými znalostmi, znalostmi a globální sítí, abychom uspokojili potřeby vědeckého publikování ve velkém měřítku,“ řekl Jay Flynn, výkonný viceprezident Wiley a generální ředitel pro výzkum. „Prostřednictvím organického růstu a akvizic jsme sestavili vysněný tým lídrů a řešení k vyřešení velkých problémů, kterým čelí akademický publikační ekosystém.“

„Přechod na open access je dnes hnací silou publikování výzkumu. Všechny zúčastněné strany ve výzkumném ekosystému hrají důležitou roli při zajišťování širokého přístupu vědeckým výstupům pro lepší podporu výzkumníků a umožnění řešení reálných problémů,“ řekl Guido F. Herrmann, senior viceprezident společnosti Wiley pro partnerská řešení. „Tato nová nabídka dále ukazuje odbornost Wiley jako partnera pro společnosti, posiluje náš závazek k inovacím a prosazuje sdílený cíl v oboru, aby byl recenzovaný výzkum šířeji dostupný.“

Mezi nejzajímavější projekty Wiley Partner Solutions patří Oable, inovativní řešení pro správu plateb s otevřeným přístupem, které spojuje knihovny, autory a vydavatele s rychle rostoucím počtem institucí. Kromě toho, Wiley a International League Against Epilepsy nedávno spustily centrum znalostí o epilepsii, které poskytuje zdravotníkům nejnovější výzkum a pokyny, které pomáhají při diagnostice, klasifikaci a léčbě lidí s epileptickými syndromy. Oba projekty zdůrazňují odhodlání Wiley podporovat své partnery při řešení skutečných problémů recenzovaným výzkumem.

Mezi získané značky integrované do Wiley Partner Solutions patří Atypon, Inera, J&J Editorial, eJournalPress, Knowledge Unlatched a Madgex. S produkty, službami a talenty dostupnými v celé divizi bude Wiley i nadále dodávat to nejlepší ze svého portfolia novými a inovativními způsoby. Wiley Partner Solutions bude fungovat odděleně od Wiley’s Research Publishing.

V České republice je hrdým partnerem vydavatele pro vstup do éry open access výzkumu právě naše společnost.

 

VAŠE SUWECO